Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Konkurs Rymowanki dla rolników promujący Powszechny Spis Rolny PSR 2020

08.10.2020
W dniach od 1 września do 30 listopada 2020 r. na terenie całej Polski odbywa się Powszechny Spis Rolny 2020. Jest to najważniejsze badanie gospodarstw rolnych, realizowane raz na 10 lat, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE oraz rekomendacjami ONZ. Dane w nim zebrane służą m.in. do opracowywania programów rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. 

W ramach promocji spisu rolnego, Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje konkurs „Rymowanki dla rolników”, którego adresatami są placówki wychowania przedszkolnego z Województwa Małopolskiego. Celem konkursu jest zainteresowanie najmłodszych dzieci zagadnieniami rolnictwa i produkcji żywności w połączeniu ze stymulowaniem ich rozwoju językowego, kreatywności i wyobraźni oraz poszerzenie wiedzy na temat PSR 2020 wśród ich rodzin oraz lokalnych społeczności.

Zadaniem konkursowym jest ułożenie przez wychowanków placówki piosenki lub wierszyka, poruszającego tematykę szeroko pojętego rolnictwa i życia na wsi, a następnie nagranie jego wykonania na film i przesłanie go do Urzędu Statystycznego w Krakowie, do dnia 10 listopada 2020 r.

Placówki, których prace zdobędą 3 najwyższe miejsca otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.Regulamin konkursu oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie krakow.stat.gov.pl. W przypadku pytań kontakt poprzez e-mail: [email protected] lub telefonicznie: +48 695 255 538.

Regulamin konkursu "Rymowanki dla rolników" wraz z załącznikami - poniżej.


Liczba wyświetleń: 1182
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne