A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Konkurs Literacki im. Zosi Smreczyńskiej edycja online - zgłoszenia przedłużone do 8 listopada

20.10.2020
Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej informuje o przedłużeniu terminu nadsyłania prac w Konkursie Literackim im. Zosi Smreczyńskiej do 8 listopada. W tym roku z uwagi na pandemię konkurs odbywa się online.
 
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej organizuje kolejną czyli IX edycję Konkursu im. Zosi Smreczyńskiej, w tym roku w nieco innej odsłonie: w formie online. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Listy do taty”. Zosia, która tak wcześnie została sierotą, wychowywana przez ciotkę w Zakopanem, z ojcem widywała się rzadko, za to prowadziła z nim bogatą korespondencję. W 1921 r. tak pisała z Zakopanego: „Niech tatuś przyjedzie, mnie tak tęskno za Wami, za Porębą.” Zachęcamy, by podjąć literackie wyzwanie i napisać list do taty. Tato, tatuś, ojczulek – to słowo niesie wiele skrywanych emocji i uczuć. Może go już z nami nie ma, może za nim tęsknimy, może przebywa za granicą, a być może w liście łatwiej będzie napisać to, co trudno wyrazić słowami… Inspiracji poszukajmy w sobie i wokół siebie,  wystarczy tylko chwila i kartka papieru…
 
W czasie, gdy coraz bardziej odchodzimy od słowa pisanego  i skupiamy się na zwięzłych przekazach sloganowych, zachęcamy wszystkich do podjęcia tegorocznego wyzwania literackiego i spróbowania swych sił w tegorocznej edycji.
 
Uczestnikami konkursu mogą być mieszkańcy Powiatu Limanowskiego: uczniowie klas V - VIII szkół podstawowych; uczniowie szkół ponadpodstawowych; dorośli. 

Prace wraz z wymaganymi załącznikami w formie scanu należy nadsyłać na adres mailowy: [email protected]
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Konkursu, zamieszczonym poniżej lub dostepnym na stronie internetowej Biblioteki Miejskiej.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 18 337 21 40 wew. 109 lub mailowo: [email protected]


 


Liczba wyświetleń: 150
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30