Droga rolnicza w Bałażówce zmodernizowana

08.10.2020
Końcem września zakończyły się prace związane z modernizacją drogi rolniczej położonej w Bałażówce. W poniedziałek 5 października Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wraz ze swoim Zastępcą Wojciechem Pazdanem, Kierownikiem Wydziału Inwestycji  i Funduszy Europejskich Stanisławem Piegzą, w obecności  sołtysa wsi Henryka Gąsiorka, inspektora nadzoru oraz przedstawicieli wykonawcy zadania – Firmy Profexim, dokonali oficjalnego odbioru zadania. W odbiorze inwestycji uczestniczył także Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk.

Realizacja inwestycji pozwoliła na modernizację odcinka drogi o długości 865 m. Zakres prac obejmował wykonanie nowej podbudowy,  nowej nawierzchni  z mieszanek mineralno – bitumicznych oraz poboczy.

Całkowity koszt modernizacji drogi wyniósł 324.246,65 zł, z czego 119.608,00 zł stanowiły środki pozyskane przez Gminę Limanowa ze środków budżetu Województwa Małopolskiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych.