Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Do 14 października zgłoszenia do konkursu pn. zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ

06.10.2020
Decyzją Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity do dnia 14 października wydłużony został termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu pn. zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ III edycja #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!
 
Celem Konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych poprzez zapoznanie i wykonywanie przez nich utworów patriotycznych mających na celu wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i nawiązujących do ważnych wydarzeń historycznych:
a) wojny polsko-bolszewickiej,
b) powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku,
c) plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu,
d) Zaślubin Polski z morzem.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, zwanych dalej wykonawcami.
Utwór muzyczny wykonany w języku polskim w formie piosenki lub w formie muzycznej zgłoszony na konkurs musi być związany z tematyką patriotyczną. Wykonywany utwór nie może być nagrany w studio nagraniowym. Należy go zrealizować z uwzględnieniem patriotycznych elementów wystroju(np. flagi, stroje itp.). Podkład muzyczny nie może zawierać nagranych innych głosów wokalnych niż wykonawca lub wykonawcy. Maksymalny czas trwania utworumuzycznego: 5 minut.

Do Konkursu mogą być zgłaszane utwory w kategoriach solista lub zespół w dwóch kategoriach wiekowych. Oznacza to, że szkoła, dom kultury, chór parafialny, ognisko muzyczne może wysłać maksymalnie cztery zgłoszenia. Uczestnik może być zgłoszony wyłącznie w jednej  kategorii wiekowej przez jeden podmiot zgłaszający (tj. szkołę podstawową lub dom kultury lub ognisko muzyczne lub chór parafialny). Zespoły nie mogą liczyć więcej niż 5 wykonawców (łącznie z akompaniamentem).

Organizatorem Konkursu są: Wojewoda Małopolski, Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A., Kopalnia Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Spółka z o.o. oraz Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce.
Partnerem Konkursu jest Małopolski Kurator Oświaty.
Konkurs odbywa się pod patronatem Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity i Prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Pawła Nowaka.
 
Informacje szczegółowe w załaczonym poniżej Regulaminie.

Link do filmiku promującego i zachęcającego do udziału w konkursie:
https://www.youtube.com/watch?v=602oxKB7bjM&feature=share&fbclid=IwAR1uW_vqEQ3h39Mgm8OOI_XCFOHlGACvsybckmfzs9ajCHtjzNZ2Ub267yc
 
Informacje o konkursie są także dostępne na stronach internetowych organizatorów: http://muw.pl/; https://www.kopalnia.pl/; https://kuratorium.krakow.pl/; https://muzeum.wieliczka.pl/

 
Informacji o konkursie udzielają:  
Oddział ds. Organizacyjnych w Biurze Wojewody,  tel. 12/ 39 21 119, 12/ 39 21 111, e-mail: [email protected]; [email protected]
oraz Biuro Spółki Kopalni Soli „Wieliczka" S.A., tel. 12 278 73 71, e-mail: [email protected]
Liczba wyświetleń: 1039
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne