Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Bajkowo i uroczyście w bibliotece w Starej Wsi

06.10.2020
2 października w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyła się bardzo ciekawa uroczystość kulturalno-czytelnicza. W ramach akcji „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” przybyła I klasa miejscowej Szkoły Podstawowej w Starej Wsi I, biorąc bardzo aktywny udział w przedsięwzięciu. Wszystkie dzieci po spełnieniu reżimu sanitarnego zaproszone zostały do głównej wypożyczalni biblioteki po to, aby bibliotekarka Lidia Piegza zaprezentowała ofertę biblioteczną naszej biblioteki pokazując bogaty księgozbiór bajek. Następnie wszystkie dzieci wspólnie z nauczycielami Pauliną Wardęgą i Małgorzata Florek mogły zapoznać się z wystawą „Czescy i czechosłowaccy twórcy literatury dziecięcej i młodzieżowej”, która została zorganizowana dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.
 
Dyrektor Jacenty Musiał witając wszystkich uczestników mówił, jak bardzo ważna rzeczą jest czytanie minimum 20 minut dziennie dzieciom bajek i innych utworów literackich przez rodziców i najbliższych. Czytanie na głos stymuluje pamięć, nawiązywana jest bezpośrednia relacja  co w dużym stopniu przyczynia się do wszechstronnego rozwoju dziecka.Bajki naszym uczestnikom czytali Maria Trzupek - Instruktor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, Jacenty Musiał, Lidia Piegza oraz nauczycielka Paulina Wygoda. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w quizie, gdzie bez problemów odgadywały bohaterów polskich bajek. Głównym momentem uroczystości było pasowanie na czytelnika dokonywane przez Marię Trzupek. Książkę położona na ramieniu dziecka i wypowiedziana rota ślubowania na długo pozostanie w pamięci dzieci.Uroczystość przebiegła w rodzinnej atmosferze.  Cieszymy się ogromnie, że dzień przed wejściem ograniczeń związanych ze „strefą czerwoną” udało się zorganizować tą uroczystość w naszej bibliotece.


GBP w Starej Wsi
 

Liczba wyświetleń: 950
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne