A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Akcja KREDKOBRANIE w SP w Pasierbcu

05.10.2020
W Szkole Podstawowej w Pasierbcu miała miejsce charytatywna akcja pn. KREDKOBRANIE. Akcję zainicjowało i koordynowało Szkolne Koło Caritas. Celem przedsięwzięcia była zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla ubogich dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia mieszkających na Kresach.
 
 
Głównym organizatorem akcji jest po raz kolejny Fundacja Ignatianum. Kredkobranie wspierało w tym roku także Kuratorium Oświaty w Krakowie.


 
Choć zbiórka przyborów w szkole trwała tylko jeden tydzień - od 21 do 28 września zaangażowanie uczniów i rodziców znów przerosło oczekiwania organizatorów. Stosując się do aktualnie obowiązujących procedur, wyznaczeni przedstawiciele SKC oraz wychowawcy klas młodszych zadbali o wyznaczenie w każdej sali osobnego kartonu na przynoszone przybory. 28 września przedstawiciele SKC wraz z opiekunami przeliczyli i spakowali przyniesione dary, spisując stosowne protokoły. Do Fundacji Ignatianum zostało wysłanych 5 dużych kartonów z przyborami, o łącznej wadze 150 kg.
 
KREDKOBRANIE to kolejna akcja, która pokazuje, że  nawet w czasie pandemii chcemy i możemy pomagać. Wszystkim zaangażowanym w akcję dziękujemy.
 
 
SKC w SP Pasierbiec


Liczba wyświetleń: 408
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30