Akcja KREDKOBRANIE w SP w Pasierbcu

05.10.2020
W Szkole Podstawowej w Pasierbcu miała miejsce charytatywna akcja pn. KREDKOBRANIE. Akcję zainicjowało i koordynowało Szkolne Koło Caritas. Celem przedsięwzięcia była zbiórka przyborów szkolnych oraz artykułów plastycznych dla ubogich dzieci i młodzieży polskiego pochodzenia mieszkających na Kresach.

Głównym organizatorem akcji jest po raz kolejny Fundacja Ignatianum. Kredkobranie wspierało w tym roku także Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Choć zbiórka przyborów w szkole trwała tylko jeden tydzień - od 21 do 28 września zaangażowanie uczniów i rodziców znów przerosło oczekiwania organizatorów. Stosując się do aktualnie obowiązujących procedur, wyznaczeni przedstawiciele SKC oraz wychowawcy klas młodszych zadbali o wyznaczenie w każdej sali osobnego kartonu na przynoszone przybory. 28 września przedstawiciele SKC wraz z opiekunami przeliczyli i spakowali przyniesione dary, spisując stosowne protokoły. Do Fundacji Ignatianum zostało wysłanych 5 dużych kartonów z przyborami, o łącznej wadze 150 kg.

KREDKOBRANIE to kolejna akcja, która pokazuje, że  nawet w czasie pandemii chcemy i możemy pomagać. Wszystkim zaangażowanym w akcję dziękujemy.

SKC w SP Pasierbiec