A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wystawa Czescy i czechosłowaccy twórcy literatury dziecięcej - wystawa w bibliotece w Nowym Rybiu

23.09.2020
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi - Filia Nowe Rybie serdecznie zaprasza 24 września (czwartek) 2020 r. o godz. 900  do Biblioteki Publicznej w Nowym Rybiu na wystawę pt. „Czescy i czechosłowaccy twórcy literatury dziecięcej i młodzieżowej połączoną z czytaniem polskiej literatury dziecięcej.

Wystawa przedstawia przekrój najbardziej znanych czeskich oraz czechosłowackich autorów XX wieku, klasyków bajki autorskiej lub poezji dziecięcej, którzy znajdują się w czeskich czytankach, bibliotekach oraz biblioteczkach domowych. Wystawę przygotowała pod patronatem Ambasady Republiki Czeskiej w Warszawie lektorka języka czeskiego w Instytucie Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, fragmenty tekstów źródłowych zostały przetłumaczone przez studentów bohemistyki UJ.

Wystawa może stanowić doskonały pretekst, aby opowiedzieć dzieciom czy wnukom, jak kiedyś wyglądały animowane seriale dla dzieci prezentowane w niezapomnianych dobranockach, zwanych także wieczorynkami.
 
Wystawa organizowana jest dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

 


Liczba wyświetleń: 56
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30