Środki ochrony w szkołach gminnych

08.09.2020
W ramach zabezpieczenia uczniów, nauczycieli i pracowników szkół Gmina Limanowa otrzymała pomoc rządową w postaci środków ochrony. Dzięki dysponowaniem przez Urząd Gminy Limanowa własnym zasobem kadrowym i pojazdami, sprawnie i szybko trafiły one do wszystkich placówek oświatowych działających na terenie gminy Limanowa.

Płyny do dezynfekcji, maseczki oraz termometry bezdotykowe przekazane zostały do placówek oświatowych w trzech turach.

W I turze przekazano 9750 maseczek, 2 175 litrów płynów do dezynfekcji oraz 20 termometrów bezdotykowych (16 trafiło do szkół, 4 do niepublicznych przedszkoli działających na terenie gminy), w turze II - 20700 maseczek, które rozdysponowano na 16 szkół podstawowych, a w III turze - 420 litrów płynów i 1050 maseczek, które trafiły do 4 niepublicznych przedszkoli.

Przekazanie środków ochrony dla szkół to działanie, które uchronić społeczność szkolną przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem.