Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

RYNEK XXI WIEKU DLA LOKALNYCH SPRZEDAWCÓW I PRODUCENTÓW

29.09.2020
Wystartował pierwszy w Polsce bazarek internetowy Rynek. Jest to inicjatywa dwójki młodych ludzi, świeżo po studiach na Politechnice Krakowskiej, którzy chcąc wesprzeć polską gospodarkę stworzyli platformę sprzedażową dla rolników. To rozbudowany portal oferujący wiele korzyści zarówno sprzedawcom, jak i kupującym. Podstawowym założeniem projektu jest zwiększenie aktywności polskich rolników i rozszerzenie ich działalności poprzez sprzedaż internetową.
 
Głównym zamysłem przy tworzeniu Rynku było, aby stworzyć sieć rolników i konsumentów na terenie całej Polski i w ten sposób połączyć ze sobą sprzedawców polskich, zdrowych produktów z lokalnymi konsumentami. Chcemy, aby wszyscy Polacy, nieważne czy mieszkają na wsi czy w dużym mieście – mieli zawsze swobodny dostęp do produktów z lokalnego rynku. Drugim naszym celem jest to, aby ludzie wyrobili w sobie nawyk świadomego wybierania towarów od polskich sprzedawców. Wiemy, że rynek sklepów spożywczych w Polsce jest zdominowany przez zagraniczne przedsiębiorstwa i zwłaszcza w miastach, ogranicza to mocno dostęp do rodzimych produktów.
W ostatnim czasie, z powodu panującej na na świecie epidemii, powstało wiele sklepów internetowych oferujących świeże warzywa i owoce „prosto od rolnika”, a i popyt na takie usługi diametralnie wzrasta. To, co odróżnia Rynek od takich sklepów to brak pośredników. Zależy nam, aby ciężko zarobione pieniądze rolników zostawały u nich w kieszeni. Dlatego sprzedaż na Rynku nie polega na skupowaniu żywności od lokalnych producentów i późniejszym rozprowadzaniu go po klientach. To klient wybiera od kogo kupuje i robi zakupy bezpośrednio u danego sprzedawcy, a pieniądze trafiają prosto na konto rolnika. Ponieważ w obecnych czasach technologie IT stają się podstawą funkcjonowania wielu branż istnieje pilna potrzeba wprowadzania innowacyjnych rozwiązań także w sektorze rolnictwa. Rynek to gotowy pakiet korzyści dla polskich przedsiębiorców. Pozostaje tylko kwestia chęci, aby rozszerzyć swoją działalność i wynieść ją na wyższy poziom.
Wspierajmy się wzajemnie promując produkty rolne i żywnościowe, w tym szczególnie ekologiczne, tradycyjne i regionalne. Niech nasze uprawy będą coraz lepsze, a nasi rolnicy bardziej świadomi tego, że Polacy chcą jeść zdrowo, z ekologicznych źródeł.


Więcej informacji w załączniku poniżej oraz pod adresem: www.rynek.store

Odwiedź nas na facebooku: www.facebook.com/Rynek.store/

Liczba wyświetleń: 957
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne