Ruszy przebudowa boiska w Starym Rybiu w ramach projektu Małopolska Infrastruktura Sportowa

23.09.2020

Niebawem rozpoczną się prace związane z przebudową boiska sportowego w Starym Rybiu. Przed tygodniem miało miejsce przekazanie placu budowy wykonawcy zadania - Firmie Roboty Ziemne J&R Leszek Wcisło ze Skawiny. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 141 920,00 zł, pozyskanemu przez Gminę Limanowa w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS" w Starym Rybiu powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe  o nawierzchni syntetycznej o długości 30 m i szerokości 19,5 m. Całość zadania wyniesie 258 500,00 zł.

Boisko zostanie wyposażone w niezbędne urządzenia przeznaczone do gry w piłkę ręczną, nożną, siatkówkę   i koszykówkę. Wokół boiska zostanie wykonany piłkochwyt  o wysokości 6,0 m, a całość zostanie oddzielona od terenów zielonych obrzeżami betonowymi. Obiekt będzie ogólnodostępny i bezpłatny. Na boisku będzie można rozgrywać mecze, organizować festyny i pikniki środowiskowe integrujące społeczność lokalną.

W minionym tygodniu w przekazaniu placu wykonawcy zadania uczestniczył Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wraz z  Wicewójtem Gminy Limanowa Wojciechem Pazdanem oraz sołtysem wsi Stare Rybie Jerzym Kruczkiem.

Termin zakończenia realizacji inwestycji planowany jest na koniec października bieżącego roku.