Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Rękodzielnicze spotkanie w Męcinie ze Stanisławą Oleksy

14.09.2020
W niedzielę  13 września w Męcinie w ramach Otwartych Pracowni na Szlaku Rzemiosła 2020 odbyły się  warsztaty bibułkarstwa i koronkarstwa prowadzone przez Stanisławę Oleksy.
 
Tematem Otwartych Pracowni było bibułkarstwo i koronka szydełkowa. Spotkanie z twórczynią ludową miało miejsce  w ogrodowej altance Pani Stanisławy. Na miejscu można było wykonać papierowe kwiaty i spróbować sił w na szydełku, a to wszystko pod życzliwym okiem twórczyni.

Projekt Szlak Rzemiosła powstał po to, by pokazać współczesnych twórców ludowych, trudniących się rzemiosłem w tradycyjny sposób. Dzięki Szlakowi można poznać twórców, dla których rzemiosło to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja. Projekt przygotowano z myślą o turystach, chcących na mapie Małopolski odnaleźć zapominane już zawody i tradycje oraz odkryć je na nowo. W projekcie uczestniczą pracownie, warsztaty i domy twórców rękodzieła ludowego z całej Małopolski. Obecnie w bazie znajduje się ponad 200 twórców, reprezentujących 24 rzemiosła, w blisko 130 miejscowościach. Tworzą oni 7 tras regionalnych: Krakowską, Tarnowską, Suską, Limanowską, Sądecką, Gorlicką i Podhalańską. Szlak otwiera drzwi do stuletniej garncarni, warsztatu tkackiego, prowadzi przez plantację wikliny i łemkowską krainę. Dzięki Szlakowi można połączyć aktywny wypoczynek z nauką technik rzemieślniczych i poznawaniem kultury regionów. Wirtualny przewodnik po Szlaku - strona www.SzlakRzemiosla.pl
 


(fot. Szlak Tradycyjnego Rzemiosła)


Liczba wyświetleń: 849
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne