A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Narodowe Czytanie ''Balladyny'' w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

24.09.2020
11 i 15 września 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu  odbyła się IX edycja akcji ,,Narodowe Czytanie". Jest to akcja odbywająca się corocznie pod patronatem Pary Prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku przez uczniów czytana była ,,Balladyna" Juliusza Słowackiego. W akcję zaangażowały się klasy VII oraz klasa VI, pod czujnym okiem nauczycielki j. polskiego Alicji Wąsowicz oraz bibliotekarek: Bogumiły Wielek i Urszuli Nowak.


 
W tych dniach uczniowie wraz z nauczycielkami zebrali się przed budynkiem szkoły, w otoczeniu zieleni. Taka sceneria dodawała realizmu przedstawianym wydarzeniom. Na murawie zostały położone trzy pnie, nie zabrakło też świeżych malin. Uczennice odgrywające role Aliny i Balladyny były ubrane stosownie do czytanych ról ( wianki z polnych kwiatów, przewiewne sukienki), a uczeń odgrywający pustelnika miał specjalną charakteryzację (broda i strój). Kiedy wszystko zostało przygotowane, odczytano krótki list Prezydenta Andrzeja Dudy.Następnie rozpoczęło  się czytanie dramatu. Dekoracje, stroje i liczne rekwizyty zgromadzone przez uczestników pozwoliły jeszcze lepiej przekazać treści zawarte w utworze. Aktorzy występujący w poszczególnych scenach zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Tegoroczna akcja ''Narodowe Czytanie'', choć odbyła się w węższym gronie niż zwykle, była wyjątkowa i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
 
 
 
SP Pasierbiec

Liczba wyświetleń: 179
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30