Konkurs plastyczny na plakat z hasłem promującym życie pszczół

29.09.2020
Stowarzyszenie Dla Męciny otrzymało dotację na realizację projektu pn. ,,Pszczoła – NASZ mały skrzydlaty przyjaciel!”.

Projekt realizowany w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, z zakresu ochrony bioróżnorodności pn. „Małopolska Pszczoła” w 2020 r.

W ramach projektu Stowarzyszenie Dla Męciny realizuje działania takie jak: spotkanie połączone z wykładem skierowanym do dzieci/młodzieży, akcje happeningowe, zakup oraz zasiew/nasadzenia rodzimych roślin miododajnych wraz z zakupem uli i ich zabezpieczeniem oraz konkurs plastyczny na plakat z hasłem promującym życie pszczół, ich różnorodność biologiczną, niebezpieczeństwa jakie im grożą oraz znaczenie dla społeczeństwa i środowiska naturalnego.

Konkurs skierowany do dzieci z terenu powiatu limanowskiego. Praca konkursowa powinna przybrać formę plakatu, mieć formę samodzielnej pracy plastycznej, wykonanej dowolną techniką na papierze w formacie A3. Zwycięzcy i wyróżnieni w konkursie otrzymają nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia do konkursu należy dokonać za pomocą przesłania wiadomości e-mail na adres: [email protected]

W wiadomości należy wpisać imię i nazwisko uczestnika konkursu, wiek oraz nr telefonu rodzica/opiekuna. Organizatorzy skontaktują się z uczestnikami konkursu w celu odbioru prac.
Konkurs trwa do 9 października 2020 r.

Działanie ma na celu edukację młodych mieszkańców województwa małopolskiego (w szczególności powiatu limanowskiego) w zakresie roli w środowisku naturalnym, potrzeby ochrony oraz dobrych praktyk służących zapylaczom.