Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Koło Przewodników PTTK w Limanowej świętowało 50-lecie istnienia

30.09.2020
Minęło 50 lat od utworzenia Koła Przewodników w Oddziale PTTK  im. Ziemi Limanowskiej w Limanowej. Z tej okazji 29 września odbył się Złaz na Golcowie, w którym uczestniczyli członkowie i sympatycy Koła oraz lokalni samorządowcy, a wśród nich Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Uroczystość zorganizowaną na wzgórzu Golców rozpoczęła Msza Święta odprawiona przy Kapliczce Przewodników. Po nabożeństwie przybyłych gości przywitał Prezes Zarządu Oddziału PTTK Limanowa Zbigniew Oleksy, zachęcając zebranych do zapisanych przez przewodników wspomnień minionego pięćdziesięciolecia.

W dalszej części Złazu odsłonięta została pamiątkowa tablica w asyście "tymbarskiego strzelca" Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im. kpt. Tadeusza Paolone ZS "Strzelec" OSW w Tymbarku. Wygłoszone zostały okolicznościowe przemówienia i podziękowania oraz gratulacje skierowane pod adresem wszystkich członków Koła. Gratulacje i życzenia satysfakcji z pracy przewodnickiej, wielu sympatycznych turystów oraz nieslabnącego zapału i pasji turystycznej członkom oraz działaczom Koła PTTK złożył obecny na uroczystości Wójt Gminy Limanowa  Jan Skrzekut.Złaz na Golcowie był okazją do spotkania się przy ognisku, wspólnych wspomnień oraz powrotu do minionych zdarzeń i ludzi./fot.: limanowa.in/

Liczba wyświetleń: 1348
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne