ARiMR - pomoc dla rolników dotkniętych kryzysem COVID-19

03.09.2020
Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Limanowej informuje o pomocy dla rolników dotkniętych kryzysem COVID-19:

Od 9 do 30 września 2020 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19.Wsparcie finansowane jest z PROW na lata 2014-2020.

Wsparcie finansowe ma formę jednorazowej płatności ryczałtowej i jest uzależnione od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej. Maksymalna kwota wsparcia nie może jednak przekroczyć 7 tys. euro. Wnioski na formularzu udostępnionym przez Agencję będą przyjmowały biura powiatowe ARiMR. Można je składać osobiście, drogą elektroniczną (ePUAP) lub przesyłką pocztową.

Wypłata środków na konto rolnika nastąpi w miesiącu wydania przez kierownika biura powiatowego ARiMR  decyzji o przyznaniu pomocy. Decyzje te będą wydawane w terminie do 75 dni od dnia zakończenia naboru wniosków.

Poniżej w załączniku szczegóły dot. warunków przyznania pomocy.

Więcej informacji można uzyskać:
na portalu internetowym - www.arimr.gov.pl,
pod numerem bezpłatnej infolinii - tel. 800-38-00-84
oraz w punktach informacyjnych w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.