Akcja ochronnego szczepienia lisów - od 24 września do 3 października 2020 r.

18.09.2020
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w dniach od 24 września do 3 października 2020 r. na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja szczepień zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:
- nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy lub w kagańcu
- kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji
- nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa

W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub  do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W załączniku poniżej:

pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii,