„Zmierz się z Bidą Galicyjską - terenowo - salonowa gra RPG"

18.08.2020
Marszałek Województwa Małopolskiego, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu oraz Fundacja Pro-Vincja zapraszają mieszkańców subregionu Sądeckiego  do udziału w konkursie pod nazwą „Zmierz się z Bidą Galicyjską - terenowo - salonowa gra RPG".

Konkurs organizowany jest  w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W ramach konkursu WYKONAĆ NALEŻY PRACĘ dotyczącą Regionu  Limanowszczyzny (gmin: Słopnice, Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Limanowa, Łukowica, Mszana Dolna, Niedźwiedź, Tymbark) z przełomu XIX/XX wieku do okresu PRL-u.

Oczekiwane są następujące formy prac konkursowych:
- Zebrane i spisane informacje,  legendy , opowiastki  na temat zabytków, wydarzeń historycznych, zwyczajów dotyczących regionu, tradycji (w tym historie ukazujące różne sytuacje z życia mieszkańców wsi, trudy dnia codziennego np. ciężka  i mozolna praca, ubóstwo, walka o przetrwanie, zarazy, pogrzeby oraz zabawy np. wesela, sobótki, zaloty, zapusty, darcie pierza, okopki, niesopusty itp.)- maksymalna objętość tekstu nie przekraczająca formatu A4,
- Stworzenie ilustracji, grafik (np. postaci, obiektów, zjawisk, mapek) – format i technika dowolna,
- Udostępnienie historycznych rodzinnych fotografii o tematyce zgodnej z konkursem.

Zachęcamy do licznego uczestnictwa, szczególnie osoby starsze i dzieci. Na uczestników konkursu czekają interesujące nagrody, w tym wydany w ramach projektu podręcznik do  gry RPG „Bida Galicyjska".

Gotowy tekst lub grafikę należy przesłać (w formie edytowalnego pliku) na adres e-mail: [email protected], albo wysłać pocztą na adres: Fundacja Pro-Vincja, Słopnice 153, 34-615 Słopnice, nie później niż do 20.08.2020r.

O dacie i miejscu rozstrzygnięcia konkursu uczestnicy zostaną powiadomieni osobiście (e-mail lub telefon).

Regulamin konkursu do wglądu w siedzibie Fundacji. Tel: +48 666997644.

„Projekt finansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego"