Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Zmierz się z Bidą Galicyjską - terenowo - salonowa gra RPG"

18.08.2020
Marszałek Województwa Małopolskiego, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu oraz Fundacja Pro-Vincja zapraszają mieszkańców subregionu Sądeckiego  do udziału w konkursie pod nazwą „Zmierz się z Bidą Galicyjską - terenowo - salonowa gra RPG".
 
Konkurs organizowany jest  w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.
 
W ramach konkursu WYKONAĆ NALEŻY PRACĘ dotyczącą Regionu  Limanowszczyzny (gmin: Słopnice, Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Limanowa, Łukowica, Mszana Dolna, Niedźwiedź, Tymbark) z przełomu XIX/XX wieku do okresu PRL-u.
 
Oczekiwane są następujące formy prac konkursowych:
- Zebrane i spisane informacje,  legendy , opowiastki  na temat zabytków, wydarzeń historycznych, zwyczajów dotyczących regionu, tradycji (w tym historie ukazujące różne sytuacje z życia mieszkańców wsi, trudy dnia codziennego np. ciężka  i mozolna praca, ubóstwo, walka o przetrwanie, zarazy, pogrzeby oraz zabawy np. wesela, sobótki, zaloty, zapusty, darcie pierza, okopki, niesopusty itp.)- maksymalna objętość tekstu nie przekraczająca formatu A4,
- Stworzenie ilustracji, grafik (np. postaci, obiektów, zjawisk, mapek) – format i technika dowolna,
- Udostępnienie historycznych rodzinnych fotografii o tematyce zgodnej z konkursem.
 
Zachęcamy do licznego uczestnictwa, szczególnie osoby starsze i dzieci. Na uczestników konkursu czekają interesujące nagrody, w tym wydany w ramach projektu podręcznik do  gry RPG „Bida Galicyjska".
 
Gotowy tekst lub grafikę należy przesłać (w formie edytowalnego pliku) na adres e-mail: [email protected], albo wysłać pocztą na adres: Fundacja Pro-Vincja, Słopnice 153, 34-615 Słopnice, nie później niż do 20.08.2020r.
 
O dacie i miejscu rozstrzygnięcia konkursu uczestnicy zostaną powiadomieni osobiście (e-mail lub telefon).
 
Regulamin konkursu do wglądu w siedzibie Fundacji. Tel: +48 666997644.
 
 
„Projekt finansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego"


Liczba wyświetleń: 943
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne