Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zielarskie warsztaty w Pisarzowej w ramach Otwartej Pracowni na Szlaku Rzemiosła

17.08.2020
16 sierpnia w Pisarzowej miało miejsce SPOTKANIE WOKÓŁ ZIÓŁ, zorganizowane w ramach OTWARTYCH PRACOWNI na Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła 2020. Warsztaty przeprowadziły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Pisarzowej, na czele z jego Przewodnicząca Janiną Cempa, która jest twórczynią ze Szlaku Rzemiosła.

Podczas spotkania Panie z KGW Pisarzowa wykonywały zielniki i zielne bukiety, wiły wianki oraz dzieliły się swoją wiedzą o ziołach leczniczych.
 
OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. Jest to doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe, wrześniowe i październikowe weekendy, twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otwierają dla swoje pracownie.

W ten sposób można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach, towarzyszących spotkaniom dodatkowych atrakcjach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI można zgłębić tajniki garncarstwa, zielarstwa, podglądnąć pracę z drewnie i innych tradycyjne techniki rękodzielnicze. W tym roku, jeśli tylko pogoda na to pozwoli będziemy gościć przede wszystkim w ogrodach, na podwórkach, otwartych plenerach, najczęściej przy pracowniach twórców.
Cykl Otwarte Pracownie na Szlaku Rzemiosła 2020  dofinansowany jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.
 
http://www.szlakrzemiosla.pl
/fot. Natalia Pacana-Roman/

Liczba wyświetleń: 1466
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne