Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wycieczka na Mogielicę w ramach projektu: „Aktywne lato z LKS Mordarka!”

12.08.2020
LKS Mordarka zaprasza do udziału w wycieczce krajoznawczo-przyrodniczej na Mogielicę, która odbędzie się w dniu 15 sierpnia 2020 r. Jest to wycieczka nieodpłatna, jednodniowa, dla około 50 chętnych osób zarówno dzieci jak i dorosłych. Preferowany jest udział całych rodzin. Z uwagi na ograniczoną liczbę uczestników o udziale będzie decydować kolejność zgłoszeń. Planowane jest wejście na wieżę widokową, podziwianie rozległego terenu Beskidu Wyspowego i Sądeckiego, Gorców, a przy bezchmurnej pogodzie nawet i Tatr. Na zakończenie wycieczki przewidziane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek. Czas trwania wycieczki zaplanowany jest na około 6 godzin. Szczegółowe informacje na załączonym plakacie.


 
Przypomnijmy, że wycieczka zorganizowana jest w ramach podpisanej przez Ludowy Klub Sportowy „Mordarka” umowy z Województwem Małopolskim na realizację operacji w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Celem operacji jest zagospodarowanie wolnego czasu w okresie letnim dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gmin: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Limanowa Laskowa, Łukowica, Słopnice i Tymbark, poprzez organizację turniejów sportowych, obozów sportowych, wycieczki krajoznawczej i pikniku rodzinnego.

W ramach przyznanej pomocy LKS „Mordarka” realizuje operacje pn. „Aktywne lato z LKS Mordarka!”.

Zakończył się już jeden z etapów tego programu - obozy sportowe, które odbyły się w lipcu 2020 r. na obiektach sportowych LKS-u w Mordarce. Przeznaczone były dla dzieci i młodzieży z terenu gmin: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Limanowa, Laskowa, Łukowica, Słopnice i Tymbark dla trzech kategorii wiekowych: Żaki – dzieci w wieku 7-8 lat Orliki - dzieci w wieku 9-10 lat Młodziki – dzieci w wieku 11-12 lat. W obozach wzięło udział łącznie 55 uczestników, w projekcie przewidywany był udział 45 uczestników, jednakże zainteresowanie obozami było bardzo duże, w związku z czym LKS Mordarka postanowił zwiększyć liczbę uczestników, tym samym ponosząc z własnych środków koszty ich udziału.

Poza obozami i wycieczką na Mogielicę w ramach kolejnych działań planuje się jeszcze organizację:

Cyklu turniejów piłki nożnej rozgrywanych pod hasłem: „Aktywne lato z LKS Mordarka!” przeznaczonych dla trzech kategorii wiekowych: skrzaty - dzieci w wieku 5-6 lat, żaki – dzieci w wieku 7-8 lat, orliki - dzieci w wieku 9-10 lat

Uczestnikami turnieju mają być wszystkie chętne dzieci zamieszkujące na terenie gmin Dobra, Jodłownik, Kamienica, Limanowa, Laskowa, Łukowica, Słopnice i Tymbark. O uczestnictwie w turnieju zadecyduje kolejność zgłoszenia. Miejsce rozgrywek – stadion LKS-u w Mordarce. Każdy uczestnik turnieju otrzyma pamiątkowy medal i dyplom, dodatkowo 3 zwycięskie drużyny zostaną nagrodzone pucharami. Uczestnictwo w turniejach będzie nieodpłatne. Organizator zapewnia wyżywienie i napoje w trakcie trwania turniejów oraz opiekę medyczną i obsługę sędziowską.

Piknik rodzinny „Zakończenie lata!” – na zakończenie cyklu imprez pod hasłem „Aktywne lato z LKS Mordarka!” planowane jest zorganizowanie nieodpłatnej, otwartej imprezy plenerowej dla wszystkich chętnych mieszkańców gmin Dobra, Jodłownik, Kamienica, Limanowa, Laskowa, Łukowica, Słopnice i Tymbark. Impreza ta zaplanowana jest na dzień 5 września. W trakcie imprezy zapewnione zostaną atrakcje dla najmłodszych: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, animatorzy dziecięcy, wiele konkursów i gier z nagrodami o tematyce sportowej. Dla dorosłych uczestników zapewniona będzie zabawa taneczna przy muzyce oraz stoiska z regionalnymi produktami, które zostaną przygotowane i będą obsługiwane przez okoliczne koła gospodyń wiejskich w ramach nieodpłatnej promocji produktów regionalnych. Przewidziane są również występy grup dziecięcych z lokalnych przedszkoli i szkół. Ogółem czas trwania pikniku zaplanowano na 10 godzin.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, zaplanowane terminy poszczególnych działań realizowanych w ramach powyższych działań mogą ulec zmianie, dlatego wszystkie informacje ukazywać się będą na bieżąco na oficjalnej stronie internetowej www.lksmordarka.futbolowo.pl w zakładce Aktualności oraz na profilu fanpage LKS Mordarka na Facebooku.
 


Liczba wyświetleń: 1053
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne