Wizyta w Sądeckim Parku Etnograficznym w ramach projektu "Wszystko w twoich rękach"

26.08.2020
W ramach projektu „Wszystko w twoich rękach” realizowanego przez Warsztaty Artystyczne "Czerwone Korale" z Pisarzowej w dniu 24 sierpnia odbyła się wycieczka do Sądeckiego Parku Etnograficznego i Miasteczka Galicyjskiego, kończąca cykl zajęć z plastyki obrzędowej.

Opiekunka Warsztatów Artystycznych - Małgorzata Górka wizytę w Parku Etnograficznym i Miasteczku Galicyjskim określiła jako  "podróż wehikułem czasu" do dawnej Galicji i na galicyjską wieś, a ogrom wrażeń jakie mieli młodzi uczestnicy wycieczki najlepiej oddają wykonane na miejscu zdjęcia  "zarówno budynki, narzędzia, rzeczy, te zwyczajne, codziennego użytku, meble czy zabudowania gospodarskie - to dzieła sztuki" - mówi opiekunka Warsztatów - "dbałość o funkcjonalność, trwałość i w końcu o piękno tych wytworów ludzkich rąk jest niesamowita. Stwierdziliśmy to my -  dzieci plastiku, jednorazowych reklamówek, krótkowiecznych smartfonów i czipsów. To jedno z tych miejsc, do których się wraca, bo nie sposób wszystkiego zobaczyć, przyswoić podczas jednego pobytu. Jedno jest pewne: obojętne, czy wrócimy tutaj za rok, za kilka lat, a może kilkanaście, już ze swoimi dziećmi ".

W dniu 27 sierpnia br. o godzinie 15:30 na stadionie LKS "Olimpia" Pisarzowa odbędzie się  wernisaż wystawy plastyki obrzędowej podsumowującej projekt „Wszystko w twoich rękach”, którego realizatorem były Warsztaty Artystyczne "Czerwone Korale" z Pisarzowej, przy wsparciu finansowym Zarządu Powiatu Limanowskiego.