Ruszył konkurs pn."Turystyczne Skarby Małopolski"

10.08.2020
5 sierpnia rozpoczął się I etap konkursu "Turystyczne Skarby Małopolski", którego ideą jest wyłonienie i nagrodzenie najbardziej interesujących, nowatorskich i przyjaznych dla turystów goszczących w Małopolsce atrakcji, przedsięwzięć oraz inicjatyw turystycznych.

Podczas I etapu konkursu, który potrwa do 18 sierpnia zgłaszać można kandydatury w sześciu kategoriach, tj.:
- Miejsce z klimatem - miejscowość lub gmina turystyczna,
- Najciekawszy szlak turystyczny,
- Dzieje się - wyjątkowe wydarzenie turystyczne,
- Unikatowa atrakcja turystyczna,
- Sielskie klimaty- wypoczynek na wsi,
- W gościnie - oferta kulinarna.

Zgłoszeń do konkursu dokonywać mogą jednostki samorządu terytorialnego, samorządy gospodarcze, lokalne organizacje turystyczne, lokalne grupy działania, fundacje turystyczne, prywatni przedsiębiorcy (np. właściciele obiektów i atrakcji turystycznych, organizatorzy imprez i wydarzeń turystycznych) zarządcy szlaków, inne podmioty działające w sektorze turystycznym oraz osoby fizyczne.

II etap konkursu potrwa od 9 do 20 września - będzie to głosowanie internautów.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny jest na specjalnie przygotowanej przez Województwo Małopolskie stronie internetowej: http://konkurs.visitmalopolska.pl/

W załączniku poniżej Pismo Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza ws. ogłoszenia konkursu.