Przy przejściu dla pieszych w Mordarce zamontowano lampy hybrydowe

26.08.2020
Dobiegła końca realizacja zadania polegającego na wykonaniu oświetlenia przejścia dla pieszych zlokalizowanego w ciągu drogi powiatowej nr 1551K Limanowa – Chełmiec w miejscowości Mordarka.

Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych poprzez doświetlenie przejścia za pomocą lamp hybrydowych,  opierających się na energii słonecznej oraz energii wiatrowej. Zastosowane w lampach moduły LED umożliwiają uzyskanie dużego strumienia świetlnego przy niskich nakładach energii, a specjalistyczna optyka zapewnia optymalny rozsył światła.

W odbiorze inwestycji  uczestniczyli:  Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Wicewójt Gminy Limanowa Wojciech Pazdan, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Radny Gminy Limanowa Antoni Ryś, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich w Urzędzie Gminy Limanowa Stanisław Piegza oraz przedstawiciele wykonawcy zadania -  Zakładu Budowlano – Drogowego  „BUD-DROG” z  Nowego Sącza. Koszt wykonania oświetlenia to 24.661,50 złotych.