Artystyczne wakacje w świetlicach w Lipowem i Starej Wsi

03.08.2020
Wakacje to dla dzieci wspaniały czas na eksperymenty oraz rozwijanie zainteresowań. Z propozycjami, które pobudzać mają wyobraźnię oraz kreatywność najmłodszych wychodzą naprzeciw świetlice wiejskie w Lipowem oraz w Starej Wsi. Zajęcia dla podopiecznych świetlic prowadzi opiekun placówek, magister sztuki Jolanta Biedroń.

Warsztaty artystyczne przygotowane zostały tak, by dzieci  kreatywnie spędziły czas, rozwijając swoje umiejętności rysunkowe i malarskie w pozytywnej i przyjacielskiej atmosferze - mówi prowadząca zajęcia Jolanta Biedroń -  wspólnie poznajemy  podstawy rysunku, odkrywamy uroki malarstwa, realizujemy artystyczne pomysły , pielęgnując w sobie zdolności twórcze.  To wspaniały przepis na wakacyjną nudę, no i oczywiście świetna zabawa.

Podczas zajęć w świetlicach dzieciom udało się wykonać  m.in. dzbanuszki z masy solnej, miseczki i pieczątki. Powstały również prace "lot balonem", kolorowe chmurki, robaczki z kamieni i plasteliny oraz witraże na papierze z udziałem brokatu i pasteli olejnej.

Plastyczne zmagania przerywane były na zabawy ruchowe na świeżym powietrzu - tor przeszkód, wyścig rybek czy wyścig gąsienic.