„Wszystko w twoich rękach” projekt Czerwonych Korali z Pisarzowej

24.07.2020

Warsztaty Artystyczne „Czerwone Korale” z Pisarzowej przy wsparciu finansowym Zarządu Powiatu Limanowskiego realizują projekt „Wszystko w twoich rękach”.
Projekt obejmuje blok warsztatów plastyki obrzędowej Lachów limanowskich, wycieczkę do Sądeckiego Parku Etnograficznego i Miasteczka Galicyjskiego  oraz wystawę prac, powstałych na warsztatach.
Są to zajęcia edukacyjno- manualne, skierowanie do dzieci i młodzieży, ale wkład wolontariuszy, Pań Seniorek, członków Zespołu Kijom Worci i Rodziców znacząco ponosi atrakcyjność warsztatów. Dodatkowego smaku nadaje dbałość o szczegóły: prowadzący i dzieci ubrani są w stroje, noszone przez dawnych mieszkańców lachowskiej wsi, tłem są muzealne wprost sprzęty i eksponaty, dzieci używają tylko naturalnych materiałów zdobniczych, a opowieści o dawnych zwyczajach i obrzędach, pełnych symboliki i mądrości- mimochodem stają się piękną lekcją tradycji i historii.
Te spotkania to również dobra zabawa i wakacyjny odpoczynek, czego najlepszym chyba dowodem jest ilość dzieci w różnym wieku, spotykających się na zajęciach. Oczywiście podczas warsztatów nie tylko obowiązuje zakaz spożywania współczesnych słodyczy i napojów, ale i smakołyki są robione na miejscu przez dzieci, zgodnie z tradycyjnymi, nierzadko wiekowymi przepisami.
Mamy nadzieję na zrealizowanie wszystkich planów, związanych z projektem, poniżej znajdziecie kilka zdjęć, ilustrujących niesamowity klimat naszych zajęć, zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku https://www.facebook.com/Pisarzowa.Stowarzyszenie.Artystow.Pelna.Skrzynia/

Partnerami projektu są:
Zarząd Powiatu Limanowskigo