Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Wszystko w twoich rękach” projekt Czerwonych Korali z Pisarzowej

24.07.2020
 
Warsztaty Artystyczne „Czerwone Korale” z Pisarzowej przy wsparciu finansowym Zarządu Powiatu Limanowskiego realizują projekt „Wszystko w twoich rękach”.
Projekt obejmuje blok warsztatów plastyki obrzędowej Lachów limanowskich, wycieczkę do Sądeckiego Parku Etnograficznego i Miasteczka Galicyjskiego  oraz wystawę prac, powstałych na warsztatach.
Są to zajęcia edukacyjno- manualne, skierowanie do dzieci i młodzieży, ale wkład wolontariuszy, Pań Seniorek, członków Zespołu Kijom Worci i Rodziców znacząco ponosi atrakcyjność warsztatów. Dodatkowego smaku nadaje dbałość o szczegóły: prowadzący i dzieci ubrani są w stroje, noszone przez dawnych mieszkańców lachowskiej wsi, tłem są muzealne wprost sprzęty i eksponaty, dzieci używają tylko naturalnych materiałów zdobniczych, a opowieści o dawnych zwyczajach i obrzędach, pełnych symboliki i mądrości- mimochodem stają się piękną lekcją tradycji i historii.
Te spotkania to również dobra zabawa i wakacyjny odpoczynek, czego najlepszym chyba dowodem jest ilość dzieci w różnym wieku, spotykających się na zajęciach. Oczywiście podczas warsztatów nie tylko obowiązuje zakaz spożywania współczesnych słodyczy i napojów, ale i smakołyki są robione na miejscu przez dzieci, zgodnie z tradycyjnymi, nierzadko wiekowymi przepisami.
Mamy nadzieję na zrealizowanie wszystkich planów, związanych z projektem, poniżej znajdziecie kilka zdjęć, ilustrujących niesamowity klimat naszych zajęć, zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku https://www.facebook.com/Pisarzowa.Stowarzyszenie.Artystow.Pelna.Skrzynia/


Partnerami projektu są:
Zarząd Powiatu Limanowskigo
Warsztaty Artystyczne „Czerwone Korale” z Pisarzowej
Stowarzyszenie Artystów „Pełna Skrzynia” z Pisarzowej
Gmina Limanowa, Klub Kultury w Pisarzowej
Zespół Regionalny „Kijom Worci” z Pisarzowej

Liczba wyświetleń: 1267
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne