Urząd Gminy Limanowa przystosowywany do potrzeb osób niepełnosprawnych

21.07.2020

W budynku Urzędu Gminy Limanowa rozpoczęły się prace dotyczące dostosowania siedziby Urzędu do wymagań osób niepełnosprawnych.
Zamontowane zostaną platformy schodowe oraz wydzielone zostaną pomieszczenia WC dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Prace projektowe dotyczące dostosowania budynku siedziby Urzędu Gminy Limanowa do wymagań osób niepełnosprawnych rozpoczęły się w ubiegłym roku. W listopadzie został złożony wniosek o dofinansowanie robót zgodnie z przepisami budowlanymi,  dotyczącymi obiektów służących rehabilitacji w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji  Osób Niepełnosprawnych, w ramach zadań Samorządu Województwa Małopolskiego.

Uchwałą Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina Limanowa na realizację przedsięwzięcia otrzymała dofinansowanie  w wysokości 72. 719,68 zł. Całość zadania pn.: ,,Modernizacja budynku Urzędu Gminy część A i B” obejmie również prace związane z montażem hydrantów wewnętrznych wyniesie 346.983,00 zł.

Roboty budowlane związane z realizacją zadania rozpoczęły się z początkiem czerwca, a ich zakończenie planowane jest na koniec października br.  Inwestycję realizuje  Firma Usługi Ogólnobudowlane Jan Wojtas. Efektem inwestycji będzie poprawa dostępności Urzędu Gminy Limanowa dla mieszkańców gminy, w szczególności klientów z niepełnosprawnością ruchową. Likwidacja barier architektonicznych, pozwoli osobom sprawnym inaczej samodzielnie załatwić sprawę urzędową.
Remont budynku nie ma wpływu na bieżące funkcjonowanie urzędu.