Uruchomienie sieci wodociągowej w Kaninie

21.07.2020
W czerwcu br. Gmina Limanowa uzyskała pozwolenie na użytkowanie wybudowanego wodociągu w miejscowości Kanina. W ramach zadania wykonane zostało prawie 20 kilometrów sieci wodociągowej.
Około 140 domostw uzyskało możliwość przyłączenia się do sieci wodociągowej i korzystania z wody.
W ostatnich dniach przedstawiciele Gminy Limanowa m.in. kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej Adam Górszczyk wraz z wykonawcą robót firmą Machnik sp.z o.o.  z Mochnaczki Wyżnej, dokonali przeglądu sieci wodociągowej oraz  zaplombowania wodomierzy.
Teren wizytowali również Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wraz zastępcą  Wojciechem Pazdanem sprawdzając postęp prac.
Z uwagi na brak wydajności posiadanych ujęć Gmina Limanowa wykonała przyłącz wodociągowy umożliwiający dostawę wody z gminy Chełmiec, co pozwoli na zaopatrzenie mieszkańców Kaniny i Wysokiego w wodę zdatną do picia.
W najbliższym czasie planowane jest wykonanie nowych ujęć wody w postaci studni głębinowych.