Promesa na rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Siekierczynie

20.07.2020
W dniu 8 lipca br. Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego promesę na wykonanie kanalizacji sanitarnej  w miejscowości Siekierczyna, o długości ponad 4 km.

Całość zadania wynosi 1 mln 325 000,00 zł,  przy dotacji w wysokości 665 450,00 zł,  pozostała kwota to środki własne gminy Limanowa, za które planowane jest wykonanie sieci kanalizacyjnej dla pozostałych osiedli w miejscowości Siekierczyna, które posiadają dokumentację i pozwolenie na budowę. Obecnie Gmina Limanowa jest na etapie ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy robót.

Zadanie realizowane będzie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach którego każda gmina mogła otrzymać dofinansowanie na operacje typu “gospodarka wodno-ściekowa” - do wysokości  2 milionów złotych. Gmina Limanowa otrzymała już dofinansowanie w kwocie 1 mln 283 826,00 zł  na budowę sieci wodociągowej w miejscowości Kanina i budowę zbiornika na wodę o poj. 200 m3 w miejscowości Wysokie.

Łącznie dofinansowanie od Marszałka Województwa Małopolskiego przyznane Gminie Limanowa na zadania związane z gospodarką wodno-ściekową wyniosło więc 1 mln 949 276,00 zł.

- Nie ma innego sposobu na rozruszanie gospodarki jak odważne przekazywanie pieniędzy na rynek podkreślił podczas rozdania promes Marszałek Witold Kozłowski - Prace, na które samorządowcy otrzymali środki finansowe, wykonają przedsiębiorcy z naszego regionu. Nie będziemy się zamykać, a wręcz odwrotnie koncepcja Zarządu Województwa Małopolskiego przewiduje wprowadzenie jak najwięcej pieniędzy dla gospodarki Małopolski.

- To istotny krok w kierunku unowocześnienia gospodarki, to starania o lepszy klimat, by woda i kanalizacja były na europejskim poziomie. Dzięki temu nasze samorządy stają się liderami w poprawie życia mieszkańców, by Małopolanom było jak najlepiej - przyznał podczas spotkania Wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

(fot.: malopolska.pl ; luzna24.pl)