Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

LKS „Mordarka" z dotacją na projekt pn. „Aktywne lato z LKS Mordarka!"

19.07.2020
Ludowy Klub Sportowy „Mordarka" podpisał umowę z Województwem Małopolskim na realizację operacji w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Celem operacji jest zagospodarowanie wolnego czasu w okresie letnim dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu gmin: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Limanowa Laskowa, Łukowica, Słopnice i Tymbark, poprzez organizację turniejów sportowych, obozów sportowych, wycieczki krajoznawczej i pikniku rodzinnego.
W ramach przyznanej pomocy LKS „Mordarka" będzie realizować operacje pn. „Aktywne lato z LKS Mordarka!".
W ramach działań operacyjnych planuje się organizację:
• Cyklu turniejów piłki nożnej rozgrywanych pod hasłem: „Aktywne lato z LKS Mordarka!" przeznaczonych dla trzech kategorii wiekowych:
Skrzaty - dzieci w wieku 5-6 lat
Żaki – dzieci w wieku 7-8 lat
Orliki - dzieci w wieku 9-10 lat
Uczestnikami turnieju mają być wszystkie chętne dzieci zamieszkujące na terenie gmin Dobra, Jodłownik, Kamienica, Limanowa, Laskowa, Łukowica, Słopnice i Tymbark. O uczestnictwie w turnieju zadecyduje kolejność zgłoszenia. Planowany termin rozgrywek do 31.07.2020 r. Miejsce rozgrywek – stadion LKS-u w Mordarce. Każdy uczestnik turnieju otrzyma pamiątkowy medal i dyplom, dodatkowo 3 zwycięskie drużyny zostaną nagrodzone pucharami. Uczestnictwo w turniejach będzie nieodpłatne. Organizator zapewnia wyżywienie i napoje w trakcie trwania turniejów oraz opiekę medyczną i obsługę sędziowską.
• Obozy sportowe zorganizowane pod hasłem: „Aktywne lato z LKS Mordarka!" przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z terenu gmin: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Limanowa, Laskowa, Łukowica, Słopnice i Tymbark dla trzech kategorii wiekowych:
Żaki – dzieci w wieku 7-8 lat
Orliki - dzieci w wieku 9-10 lat
Młodziki – dzieci w wieku 11-12 lat.
Obozy odbywać się będą w okresie od 15 lipca do 31 sierpnia 2020 r. na obiektach sportowych LKS-u w Mordarce. Przewiduje się uczestnictwo po 15 osób w każdej kategorii wiekowej. O zakwalifikowaniu decydować będzie wyłącznie wiek dziecka i kolejność zgłoszeń. Obóz będzie trwał 5 dni roboczych po minimum 8 godzin dzienne, czyli łącznie około 120 godzin zajęć. Organizator zapewnia posiłek i napoje. W trakcie trwania obozu będą się odbywać zajęcia sportowe głownie z zakresu piłki nożnej, jak również zajęcia rekreacyjne (np. siłownia, park linowy, pływalnia, paintball). Zajęcia prowadzić będą trenerzy z odpowiednimi kwalifikacjami i z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.
• Wycieczka fakultatywna (krajoznawczo-przyrodnicza) na Mogielicę - w dniu 15 sierpnia 2020 r. planowane jest zorganizowanie jednodniowej, nieodpłatnej wycieczki dla około 50 chętnych osób zarówno dzieci jak i dorosłych, preferowany udział całych rodzin. O uczestnictwie będzie decydować kolejność zgłoszeń. Planowane jest wejście na wieżę widokową, podziwianie rozległego terenu Beskidu Wyspowego i Sądeckiego, Gorców, a przy bezchmurnej pogodzie nawet i Tatr. Na zakończenie wycieczki przewidziane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek. Czas trwania wycieczki zaplanowany jest na około 6 godzin.
• Piknik rodzinny „Zakończenie lata!" – na zakończenie cyklu imprez pod hasłem „Aktywne lato z LKS Mordarka!" planowane jest zorganizowanie nieodpłatnej, otwartej imprezy plenerowej dla wszystkich chętnych mieszkańców gmin Dobra, Jodłownik, Kamienica, Limanowa, Laskowa, Łukowica, Słopnice i Tymbark. Impreza ta zaplanowana jest na dzień 05.09.2020 r. W trakcie imprezy zapewnione zostaną atrakcje dla najmłodszych: dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, animatorzy dziecięcy, wiele konkursów i gier z nagrodami o tematyce sportowej. Dla dorosłych uczestników zapewniona będzie zabawa taneczna przy muzyce oraz stoiska z regionalnymi produktami, które zostaną przygotowane i będą obsługiwane przez okoliczne koła gospodyń wiejskich w ramach nieodpłatnej promocji produktów regionalnych. Przewidziane są również występy grup dziecięcych z lokalnych przedszkoli i szkół. Ogółem czas trwania pikniku zaplanowano na 10 godzin.
Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną, zaplanowane terminy poszczególnych działań realizowanych w ramach w/w operacji mogą ulec zmianie, dlatego wszystkie informacje ukazywać się będą na bieżąco na oficjalnej stronie internetowej w zakładce Aktualności oraz na profilu fanpage LKS Mordarka na Facebooku.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zaplanowanych działaniach - spędźmy to lato aktywnie! .
Liczba wyświetleń: 1081
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne