,,Chiny- ludzie, kultura, przyroda" - spotkanie z Włodzimierzem Musiałem

19.07.2020
Filia Gminnej Biblioteki w Pisarzowej zaprasza na spotkanie z Włodzimierzem Musiałem pt "Chiny - ludzie, kultura, przyroda", które odbędzie sie we wtorek 21 lipca o godzinie 16.00.

Włodzimierz Musiał od kilkunastu lat realizuje swoje pasje jako podróżnik i fotograf. Odwiedza odległe kraje, starając się uchwycić na fotografiach ich charakter i piękno. Do chwili obecnej odbył ponad 70 dalekich wypraw, pilotował grupy do ponad 40 państw pozaeuropejskich na 5 kontynentach.

Chiny autor odwiedzał wielokrotnie. Każda podróż była inna i obejmowała różne regiony Państwa Środka. Całkowita odmienność kulturowa Chin wraz z trwającą wielowiekową tradycją zaskakują każdego przybysza z Zachodu. Odkrywanie Chin, przez wieki państwa zamkniętego, Chin będących światem dla siebie, z pewnością nie jest zadaniem łatwym. Trudno bowiem przybyszowi przeniknąć i zrozumieć bogatą chińską cywilizację.
Ekspozycja „Chiny – ludzie, kultura, przyroda” ma przybliżyć polskiemu odbiorcy piękno, różnorodność i odrębność odległej chińskiej ziemi i jej mieszkańców, a jednocześnie być formą podziękowania chińskiemu geniuszowi. Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi miała przyjemność gościć Włodzimierza Musiała na otwarciu jego wystaw fotograficznych, m. in. o Afryce. Spotkania te były fascynującą podróżą w czasie i przestrzeni, okraszoną anegdotami, ciekawostkami i dużą wiedzą, sprawnie przekazywaną przez prelegenta.