A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wirtualna galeria prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej w Pisarzowej

10.06.2020
Plastyka jest formą wyrażania pragnień, nadziei, zwątpień, radości i smutków oraz najbardziej fantastycznych marzeń.

S. Popek.
 
Serdecznie zapraszamy do wirtualnej galerii prac plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej. Prace, które możemy podziwiać to wybrane, małe dzieła uczniów z lat 2013-2020. Prace są eksponowane w formie prezentacji malarstwa i rysunku na 80 planszach tematycznych. Plansze zostały przygotowane na wystawę, która z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek kultury niestety nie mogła się odbyć. Mamy jednak nadzieję, że ekspozycja będzie mogła być dostępna do obejrzenia już wkrótce.
 
Plastyka w szkole to ważny przedmiot w zakresie wychowania estetycznego przyszłego odbiorcy sztuki. Dziecko rozpoczynając swoją działalność plastyczną około 3 roku życia intuicyjnie przedstawia to, co go otacza w swój własny, indywidualny sposób.  Wraz z rozwojem procesów spostrzegania doskonalą się dziecięce rysunki. Są bogatsze w treść, kolorystykę, rozwija się forma plastyczna, przybierając coraz bardziej realistyczne kształty.  W starszych klasach szkolnych uczniowie podchodzą do nich coraz bardziej krytycznie. Ważne jest więc, tak pokierować młodym człowiekiem, aby nie zniechęcić go do tej formy aktywności, a pokazać mu wartości i potrzebę obcowania z sztuką.Bardzo ważne jest wykorzystywanie na zajęciach różnego rodzaju technik, akcesoriów, materiałów,  metod i narzędzi, aby rozwijać u dzieci ciekawość , pomysłowość i wyobraźnię niezbędną w rozwoju osobowości młodego człowieka. Dzieci chętnie eksperymentują, potrafią działać, doświadczać, badać, zaskakiwać odbiorcę.  Poznanie różnych środków wyrazu plastycznego ułatwia realizację oryginalnych, nowych pomysłów, a także zachęca do sięgnięcia po trudniejsze tematy.

Plastykę należy więc traktować jako szansę integralnego rozwoju, w którym uczniowie nie tylko wyrażają przez sztukę własne odczucia i emocje, ale także uczą się cierpliwości, dyscypliny i samokontroli w trakcie powstawania prac oraz angażują się, poprzez sztukę, w życie społeczne. Dzięki takiej wytrwałości wzrasta w młodym człowieku jego wiara we własne możliwości, kształci się odpowiedzialność za podjęte działanie.Plastyka jest także ważnym elementem wychowania – budzenia nowych talentów. Stanowi wartościową ofertę wypełnienia wolnego czasu oraz wspiera integrację społeczną uczniów. Uczy szacunku dla narodowego i ogólnoludzkiego dziedzictwa kulturowego.

Wirtualna galeria prac plastycznych do obejrzenia pod linkami:
http://youtu.be/svAUYhK5d4k
http://youtu.be/IOwMepxc9E0


 nauczyciel - Marta Sobczak-Piętoń 
 


Liczba wyświetleń: 367
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30