Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Promesa w kwocie 560 tys. złotych dla druhów z Wysokiego

30.06.2020
Promesę w wysokości 560 tys. złotych na zakup wozu strażackiego otrzymała z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej PSP Ooraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  jednostka OSP w Wysokiem. W  uroczystym wręczeniu promes jednostkom OSP z Małopolski, w piątek 26 czerwca uczestniczył Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.
Z rąk Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika oraz Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotra Filipka promesę  przyznaną OSP w Wysokiem odebrali Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wraz z Prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem Tadeuszem Witeckim.
Nowe wozy bojowe to wyraz wsparcia i uznania dla wszystkich strażaków ochotników, których służba i poświęcenie są nieocenione. Możemy przekonać się o tym codziennie, choćby w ostatnich dniach ochotnicy byli szczególnie zaangażowani w działania związane z usuwaniem skutków intensywnych opadów deszczu - podkreśliły podczas uroczystego wręczenia promes władze województwa.
Zakup nowoczesnego samochodu bojowego który zasili jednostkę OSP z Wysokiego dofinansuje także Gmina Limanowa, przeznaczając z własnego budżetu na ten cel kwotę 150 tys. zł.
Łącznie na potrzeby małopolskich druhów zakupione zostaną 52 wozy strażackie o łącznej wartości ponad 40 milionów złotych, a w skali kraju nowe wozy trafią łącznie do ponad 500 jednostek OSP.Liczba wyświetleń: 901
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne