Pozyskanie dofinansowania na remont drogi Siekierczyna - Podlas

30.06.2020
W piątek 27 czerwca w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut podpisał umowę na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych remontu drogi gminnej Siekierczyna - Podlas w miejscowości Siekierczyna.
 Na modernizację  blisko 3-kilometrowego odcinka drogi Gmina Limanowa otrzymała 1 mln 215,370 zł. co stanowi ok 70% kosztów kwalifikowalnych realizacji inwestycji.
Dzięki tym środkom wspólnie z samorządami możemy zmieniać Małopolskę i radzić sobie z klęskami żywiołowymi czy epidemią. Małopolska to nasza wspólna sprawa i nam wszystkim zależy na jej rozwoju – podkreślał podczas spotkania Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik.
Gmina Limanowa na remont drogi Siekierczyna - Podlas z własnego budżetu przeznaczy kwotę 625.808.09 a całość zadania wyniesie 1.841.178,09.
Wykonawcą zadania firma STRABAG Infrastruktura Południe Sp.z o.o., z siedzibą pod adresem Wysoka, ul. Lipowa 5A 52-200 Wrocław wykona inwestycje do dnia 30 września 2020roku.