A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Negocjacje z Miastem Limanowa ws. przyjęcia dzieci do szkół

22.06.2020
W dniach 8 i 15 czerwca br. odbyły się spotkania władz Gminy Limanowa i Miasta Limanowa wraz z przedstawicielami Komisji Oświaty obydwu samorządów. Tematem spotkania była kwestia przyjęcia dzieci z terenu Gminy Limanowa do szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Limanowa.

W odpowiedzi na oczekiwania władz Miasta związane z dopłatą do dzieci gminnych realizujących obowiązek nauki w szkołach miejskich, Wójta Gminy Limanowa zaproponował dwa warianty:
  • pierwszy to jednorazowa opłata przy naborze do szkół w kwocie około 53 tys. złotych,
  • drugi to propozycja przejęcia przez Gminę Limanowa Szkoły Podstawowej Nr 4 w Limanowej z zapewnieniem nieodpłatnego spełniania obowiązku szkolnego przez dzieci z Miasta, przy równoczesnym zapewnieniu realizowania obowiązku szkolnego przez dzieci gminne w szkołach prowadzonych przez Miasto Limanowa.
Na chwilę obecną samorządy nie doszły do jednoznacznego porozumienia.

Mając na uwadze jak ważną sprawą jest realizacja obowiązku edukacji dla dzieci, Wójt Gminy Limanowa otwarty jest na ewentualne kolejne propozycje ze strony Miasta Limanowa, które pozwoliłyby rozwiązać tą patową sytuację.
 
 

Liczba wyświetleń: 729
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30