Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Informacja o bieżącym funkcjonowaniu Urzędu Gminy Limanowa

11.06.2020
Kasa Urzędu czynna codziennie w godz. 8:00-14:00.

Uprzejmie informujemy, że od poniedziałku 1 czerwca została otwarta kasa w Urzędzie Gminy Limanowa  w godzinach od 8:00 do 14:00. Przerwa od godziny 11:00 do 11:15.
Aby dokonać wpłaty wchodzimy przez specjalnie zamontowane drzwi, udając się do skrzydła B na półpiętrze gdzie mieści się kasa.  Wykonujemy zamierzoną czynność  i  w miarę możliwości sprawnie udajemy się do wyjścia, by inni petenci mogli skorzystać z kasy. Apelujemy także o zachowanie odstępów pomiędzy osobami oczekującymi na dokonanie wpłat.
Pomimo otwarcia kasy zachęcamy Państwa do dokonywania płatności przelewem bez konieczności wizyty w urzędzie.

Dokumenty wrzucamy do urny.

Jeżeli chcecie Państwo złożyć podanie lub przekazać inną korespondencję to wystarczy wrzucić dokumenty do urny znajdującej się wewnątrz budynku, skąd zostaną one przekazane do Sekretariatu i na Dziennik Podawczy.
Przypominamy, że istnieje możliwość załatwiania najpilniejszych spraw bezpośrednio z urzędnikiem.  Na parterze w urzędzie jest przygotowane stanowisko do obsługi interesantów wraz z wykazem najważniejszych telefonów urzędu. Na specjalnie do tego celu udostępnionym telefonie należy wybrać numer wewnętrzny wydziału i poprosić o przyjście urzędnika w celu bezpośredniego kontaktu i załatwienia sprawy.Rekomenduje się wcześniejsze uzgadnianie – telefoniczne lub mailowe – terminu osobistej wizyty w urzędzie.

Przed wizytą w urzędzie starajmy się wcześniej nawiązać kontakt z odpowiednim wydziałem i przygotować potrzebne dokumenty w taki sposób, aby nie blokować przez dłuższy czas stanowiska obsługi. Miejmy wzgląd na innych, którzy także chcą sprawnie załatwić pilną sprawę urzędową.
Jeżeli wymaga tego sprawa mieszkańcy przyjmowani są w poszczególnych wydziałach z zachowaniem zasady, że dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba (z wyłączeniem pracowników).
W związku z tym, iż powyższe ułatwienia wiążą się z większym ryzykiem zarażenia bardzo prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń sanitarno-epidemiologicznych, które obowiązują na terenie kraju. Jeżeli chodzi o wizytę w urzędzie to najważniejszą rzeczą jest posiadanie maseczki i ewentualnie rękawiczek jednorazowych, zachowanie odpowiedniej odległości od kolejnych interesantów oraz dezynfekcja rąk. W budynku czekają na Państwa instrukcje w jaki sposób należy postępować.Pamiętajmy też, aby nie przemieszczać się po całym budynku.

Bezpośrednia obsługa dotyczy tylko i wyłącznie osób, które nie są objęte kwarantanną, izolacją i nie posiadają symptomów chorobowych. Osoby starsze ze względu na większy stopień zachorowalności  prosimy o pozostanie w domach i załatwianie spraw poprzez rodziny ewentualnie kontaktując się telefonicznie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Limanowej  tel. 18/ 3373  657.

Apelujemy do korzystania z udogodnień tylko w sprawach najpilniejszych!
Przestrzegajmy wydanych zaleceń i szanujmy siebie oraz pozostałych interesantów. Prosimy o wyrozumiałość i przestrzeganie zaleceń.


Liczba wyświetleń: 1122
3

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne