Blisko 80 tys. zł na doposażenie stołówki w SP w Pasierbcu

05.06.2020
W ramach rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu” Szkoła Podstawowa w Pasierbcu otrzymała dofinansowanie w kwocie 79.984,00 zł, na doposażenie i poprawienie standardu szkolnej stołówki. Całość przedsięwzięcia wyniesie 99.980,00 zł, przy wkładzie własnym w wysokości 19.996,00 zł.

W Szkole Podstawowej w Pasierbcu wyremontowana i doposażona zostanie kuchnia i jadalnia,  między innymi w sprzęt taki jak : szatkownice, piec konwekcyjno-parowy, okap centralny kapturowy, taboret i kuchnie gazową, maszynkę do mielenia mięsa, baseny do mycia naczyń, przybory kuchenne, talerze oraz meble kuchenne.

Środki szkole w Pasierbcu przyznane zostały w ramach drugiej edycji rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu - moduł 3", który kierowany jest do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe z przeznaczeniem na zakup usług i wyposażenia celem zapewnienia bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków. W powiecie limanowskim dofinansowanie z Programu otrzymało 7 szkół podstawowych.