A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

,,Bajkowy Dzień Dziecka" w Bibliotece

01.06.2020
Z okazji Dnia Dziecka, Biblioteka Publiczna w Starej Wsi przygotowała dla najmłodszych bajkową niespodziankę. Z powodu epidemii część zaplanowanych imprez została odwołana, a kulturowa działalność instytucji została przeniesiona do sieci, stąd pomysł na ,,Bajkowy Dzień Dziecka", który można zobaczyć i posłuchać w Internecie. Do współpracy Biblioteka zaprosiła Wójta Gminy Limanowa - Jana Skrzekuta oraz utalentowaną aktorkę z Męciny - Katarzynę Konieczną. Wiersze i bajki czytały także bibliotekarki: Małgorzata Cięciel oraz Krystyna Trzupek, a także dyrektor biblioteki - Jacenty Musiał. ,,Lokomotywa", ,,Pan Tralaliński", ,,Entliczek-Pentliczek", ,,Sum", ,,Koziołeczek" te i inne utwory największych polskich klasyków królowały na ,,bibliotecznych salonach".
Video relacja pod linkiem poniżej oraz na portalu TV28.

https://www.tv28.pl/11059-z-sieci-do-dzieci-czyli-pomysl-na-bajkowy-dzien-dzieckaquot
 
Zapraszamy wszystkie dzieci oraz życzymy im w tym dniu, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń. Najmłodszych Czytelników, po długiej przerwie, zapraszamy także do odwiedzania naszych filii. Biblioteczne półki pełne są bajkowych nowości dla dzieci w każdym wieku.
 
Katarzyna Konieczna– aktorka i śpiewaczka operowa z Męciny. Tytuł magistra sztuki uzyskała na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, w klasie prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos. Debiutowała w roku 2010 na scenie Opery NOVA rolą Barbariny w spektaklu studenckim „Wesele Figara” W. A. Mozarta w ramach Bydgoskiego Forum Młodych. Specjalizuje się w muzyce operetkowej, musicalowej i piosence aktorskiej.


Liczba wyświetleń: 672
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30