Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wznowiona praca bibliotek Gminy Limanowa

13.05.2020
Od 14 maja 2020 r. /czwartek/ Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi wraz z Filiami Bibliotecznymi w Pisarzowej i Rupniowie wznawia wypożyczanie książek dla Czytelników.
 
Informujemy, że biblioteka zgodnie z wytycznymi dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce Ministra Rozwoju w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym oraz wytycznymi Dyrektora Biblioteki Narodowej wprowadziła  obostrzenia, mające zwiększyć bezpieczeństwo Pracowników oraz Użytkowników placówki:

1. W bibliotece będzie mógł przebywać tylko jeden Czytelnik, pozostałe osoby będą musiały czekać na korytarzu lub przed budynkiem zachowując odpowiednią odległość (1,5-2 m)
2. Osoby przychodzące do biblioteki powinny posiadać rękawiczki i maseczki.
3. Przy drzwiach do biblioteki wyznaczono stanowisko do dezynfekcji rąk dla Czytelników.
4. W bibliotece zostanie wydzielona "droga brudna", czyli miejsca zwrotu książek. 
5. Książki oddawane do biblioteki będą musiały być poddane kwarantannie (okres 10 dni)  w specjalnie wydzielonym miejscu – regale.
6. Wstrzymuje się wolny dostęp do półek, książki podaje bibliotekarz, zgonie z wyznaczoną „drogą czystą” dla książek wypożyczonych z biblioteki.
7. Otwarta zostaje tylko wypożyczalnia.
8. Brak możliwości korzystania ze stanowisk komputerowych.
9. W ciągu dnia na bieżąco prowadzona będzie: dezynfekcja lady, klamek, toalet, wietrzenie pomieszczeń.
10. Bibliotekarz zaopatrzony będzie w maseczkę, rękawiczki, płyn dezynfekcyjny. W miejscu przyjęcia i wydawania książek zamontowano przesłonę ochronną z pleksi.
11. W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych wywieszone są instrukcje dotyczące mycia rąk, zdejmowania i zakładania rękawiczek, zdejmowania i zakładania maseczki, a przy dozownikach  z płynem do dezynfekcji – instrukcje dezynfekcji rąk.
12. Jeżeli Czytelnik jest zainteresowany konkretną książką, może ją zamówić telefonicznie: Stara Wieś 183329-042; Rupniów 18 3322-490; Pisarzowa 18 3328-103 lub drogą  mailową: [email protected].
 
Pozostałe Filie Biblioteczne: Męcina, Nowe Rybie, Kanina i Siekierczyna pozostają w etapie przygotowania do bezpiecznego funkcjonowania i udostępniania zbiorów bibliotecznych.
Uruchomienie placówek zależne jest od konsultacji z Organizatorem oraz Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Limanowej.

O terminie otwarcia filii z zachowaniem nowych procedur będziemy informować na bieżąco.
 
Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Dla nas wszystkich to też nowa sytuacja  i będziemy się starać, aby była jak najmniej dotkliwa dla naszych Czytelników.
Część zasad może ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji.
 
Zapraszamy!

Liczba wyświetleń: 1278
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne