Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Koła Gospodyń Wiejskich szyją maseczki dla mieszkańców

12.05.2020
Ponad tysiąc maseczek uszytych zostało przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z  Pisarzowej, Męciny,  Kłodnego i Starej  Wsi I z myślą o najbardziej potrzebujących mieszkańcach gminy Limanowa.

Gospodynie szyciem maseczek zajmowały się w swoich domach. Wszystko odbywało się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i odległości. Maseczki wykonane zostały z materiału dostarczonego przez Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta. Paniom udało się uszyć ponad 1000 maseczek. Trafiły one do Wójta Gminy, który rozdysponuje je wśród najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy, chroniąc ich przed zakażeniem koronawirusem i infekcjami.

Po raz kolejny kieruję podziękowania dla naszych Pań z Kół Gospodyń Wiejskich za ich zaangażowanie w akcję szycia maseczek. Po druhach OSP, którzy maseczki uszyte przez nasze gospodynie dostali przed tygodniem, teraz otrzymają je najbardziej potrzebujący mieszkańcy gminy. Wiem, że każda z Pań ma swoje obowiązki domowe, ale pomimo tego znajdujecie czas, by w ten sposób wspomóc najbardziej potrzebujące osoby – mówi Wójt Jan Skrzekut.

Członkinie Kół  cieszą się, że mogą zrobić coś dla lokalnej społeczności i zaznaczają, że jeśli tylko będzie taka potrzeba gotowe są kontynuować akcję szycia maseczek.


Liczba wyświetleń: 1134
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne