A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gminny Konkurs 100. urodzin Karola Wojtyły - w bibliotece w Starej Wsi

18.05.2020
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi ogłosiła Gminny Konkurs  Literacko-Plastyczny pt : „100. rocznica urodzin Karola Wojtyły. Kim był i jest dla mnie Jan Paweł II i Jego związki z Ziemią Limanowską”. Konkurs będzie polegał na wykonaniu przez Czytelników – mieszkańców gminy Limanowa – prac plastycznych oraz utworów literackich. Trwał będzie od 11.05.2020 r. do 15.09.2020 r. i  przeprowadzony zostanie w dwóch kategoriach:

I – plastyczna - w grupach wiekowych: młodzież szkół podstawowych, młodzież szkół średnich

II – literacka - w grupach wiekowych: młodzież szkół podstawowych, młodzież szkół średnich, dorośli.

 
Prace konkursowe plastyczne mogą być wykonane dowolną techniką. Format pracy – A4 lub A3. 5. Do Konkursu plastycznego uczestnik może zgłosić tylko jedna pracę i przesłać ją na adres biblioteki lub dostarczyć osobiście. Prace literackie w formie pisemnej, max. 10 tys. znaków (esej, reportaż, wiersz, opowiadanie, felieton) uczestnik może zgłosić do Konkursu literackiego tylko jedną pracę.

Cele konkursu to:
- zachęcanie mieszkańców do wyrażania ich wizji artystycznych i literackich dotyczących postaci najwybitniejszego Polaka jakiego wydała nasza Polska Ziemia - Św. Jana Pawła II i jego pobytu na terenie naszego regionu
- uwrażliwienie na działalność Karola Wojtyły - księdza, biskupa, kardynała, papieża Jana Pawła II
- troska o spuściznę dziejową i wartości jakie pozostawił Św. Jan Paweł II 
- ukazanie postaci Św. Jana Pawła II – następcy Św. Piotra - zatroskanego o szerzenie wiary, miłości i patriotyzmu, troski o Małą Ojczyznę i zachowanie dziedzictwa kulturowego
- promowanie przez postać Karola Wojtyły aktywnego zdrowego stylu życia sportowca, turysty, piłkarza, pielgrzyma, który przemierzał szlaki Beskidów i Gorców
 
Rozstrzygniecie Konkursu i wręczenie nagród zaplanowano na 16 października 2020 r. (Rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi o godzinie 10:00.

Patronat honorowy nad konkursem pełni Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

W załączniku poniżej REGULAMIN konkursu.


Liczba wyświetleń: 441
1

Pliki do pobrania

1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30