A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Urząd Gminy Limanowa przekazał maseczki limanowskiemu szpitalowi

25.04.2020
O tym, jak ważne są sprawy związane ze zdrowiem mieszkańców Gminy Limanowa świadczy inicjatywa Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta, który 14 kwietnia przekazał szpitalowi w Limanowej jakże potrzebny w obecnej sytuacji sprzęt do ochrony osobistej pacjentów oraz personelu medycznego. Zakupione przez Urząd Gminy Limanowa specjalistyczne maseczki typu FFP2 Wójt przekazał dr Adamowi Rysiowi kierującemu oddziałem pulmonologii w limanowskim szpitalu oraz siostrze oddziałowej.Zdajemy sobie sprawę, że w chwili obecnej placówki medyczne, a w szczególności szpitale potrzebują każdą ilość środków ochronnych, przekazane maseczki jakie otrzymał limanowski szpital  stanowią dodatkowe zabezpieczenie dla wszystkich osób - zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego –mówi Wójt Gminy Jan Skrzekut.
 
Dodać należy, że w  trosce o zdrowie mieszkańców Wójt Gminy Limanowa postanowił zakupić także  materiały potrzebne do uszycia maseczek ochronnych przeciwko koronawirusowi i przekazać je członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich, które wyraziły chęć nieodpłatnego ich uszycia.

Po uszyciu gotowe maseczki wielokrotnego użytku w pierwszej kolejności otrzymają druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, a następnie osoby najbardziej potrzebujące takiego wsparcia.


Liczba wyświetleń: 426
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30