A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Tymczasowy Profil Zaufany

29.04.2020
Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę potwierdzania Tymczasowego Profilu Zaufanego. Profil tymczasowy również pozwala załatwić szereg usług w e-administracji, jednakże jest ważny przez 3 miesiące, a jego potwierdzenia dokonuje się za pomocą wideorozmowy z urzędnikiem.
 
Tymczasowy profil zaufany to rozwiązanie dla tych osób, które chcą załatwić urzędowe sprawy online, a nie mają możliwości autoryzacji swoich danych osobowych przez bankowość elektroniczną, e-dówód czy wizytę w punkcie potwierdzającym.
Osobom posiadającym możliwość założenia Profilu Zaufanego przez bankowość elektroniczną (Bank Pekao, PKO BP, Santander, Inteligo, T-Mobile bank, ING Bank Ślaski, Bank Millenium, Alior Bank, Envelo, mBANK) lub e-dowód zaleca się korzystanie z dotychczasowej możliwości ponieważ Tymczasowy Profil Zaufany to rozwiązanie przygotowane na czas pandemii i jego ważności nie można samodzielnie przedłużyć.

Jak założyć Tymczasowy Profil Zaufany?

1) Wejść na stronę https://pz.gov.pl
2) Wybrać opcję – Profil ważny tymczasowo- Rozmowa wideo z urzędnikiem
3) Uzupełnić wszystkie obowiązkowe pola formularza
4) Czekać na kontakt ze strony urzędnika.
Do przeprowadzenia wideorozmowy niezbędne jest urządzenie posiadające mikrofon i kamerę oraz zainstalowana aplikacja: Skype lub Microsoft Teams.

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/tymczasowy-profil-zaufany--juz-jest

Liczba wyświetleń: 365
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30