A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sprzęt komputerowy do zdalnego nauczania trafi do najbardziej potrzebujących uczniów

15.04.2020
80 tysięcy złotych pozyskała Gmina Limanowa na zakup sprzętu komputerowego dla najbardziej potrzebujących uczniów do realizacji zdalnych lekcji. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu Zdalna Szkoła.

Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów w domach. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

W ramach projektu Gmina Limanowa za pozyskaną kwotę 80 tys. zł  zakupiła 42 zestawy sprzętu komputerowego – laptop, myszka, system operacyjny - dla najbardziej potrzebujących uczniów, którzy nie posiadają dostatecznego dostępu do zdalnej nauki. Sprzęt został już dostarczony do szkół z terenu gminy i w najbliższych dniach dyrektorzy przekażą go uczniom.
Wypożyczony sprzęt, po ponownym otwarciu szkół wróci na stan placówek i będzie w nich służył jako pomoc dydaktyczna.



Zakup sprzętu komputerowego sfinansowany jest w ramach realizacji projektu pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.
 
Projekt realizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem.


Liczba wyświetleń: 484
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30