Sezonowa wymiana opon w trakcie pandemii koronowirusa - dozwolona

14.04.2020
Okres wiosny to dla wszystkich posiadaczy czterech kółek czas wymiany opon z zimowych, na letnie. Ministerstwo Zdrowia uznało sezonową wymianę opon jako czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb.

Na skutek interwencji Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO), Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM) i Związku Dealerów Samochodów (ZDS) Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących, codziennych potrzeb.

Dla kierowców, którzy nie przemieszczają się w tym okresie swoim autem oraz dla tych objętych obowiązkową kwarantanną nie ma pośpiechu - mogą oni jeszcze poczekać z wizytą w warsztacie. Przy wymianie opon warto skorzystać z usług serwisów, które stosują procedury ochrony klientów i pracowników przeciw koronawirusowi.

PZPO przygotował wytyczne dla serwisów oponiarskich, jak postępować, by zachować bezpieczeństwo w trakcie epidemii. Przy zastosowaniu się do nich, kierowcy będą mniej narażeni na zarażenie się w serwisie koronawirusem, niż na kolizję lub wypadek drogowy jeżdżąc na złych oponach.