Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Powiat Limanowski pozyskał środki na remont drogi powiatowej w Starej Wsi

29.04.2020
1 918 797,00 zł na zadanie - Remont drogi powiatowej nr 1609 K Limanowa – Kamienica w miejscowości Stara Wieś, Roztoka otrzymał z Funduszu Dróg Samorządowych Powiat Limanowski. W ramach pozyskanego przez Powiat dofinansowania  wyremontowany zostanie odcinek o długości 3,577 km,  z czego ponad połowa zlokalizowana jest na terenie gminy Limanowa.
 
Zadanie będzie polegało na: wykonaniu  nowej  nawierzchni bitumicznej drogi,  likwidacji  miejscowych przełomów i  zapadnięć, wzmocnienie  pobocza wraz z częściowym utwardzeniem masą bitumiczną, remoncie  nawierzchni chodnika, wykonaniu  przejścia dla pieszych  wraz z oznakowaniem aktywnym znaku D-6 nad jezdnią zasilaną solarowo-hybrydowo, umiejscowieniu  znaku aktywnego informacyjnego o prędkości tzw. radaru oraz regulacji odwodnienia wzdłuż drogi.
Dodatkowo w ramach zadania zostanie wyremontowany przepust sklepiony w ciągu drogi powiatowej nr 1609K  Limanowa – Kamienica zlokalizowany w  Starej Wsi.
 
Szacunkowa wartość zadania: 3,2 mln zł. Planowana realizacja zadania to 2020 rok.

Liczba wyświetleń: 789
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne