Maseczki dla Ochotniczych Straży Pożarnych

30.04.2020
W akcję szycia maseczek ochronnych aktywnie włączyły się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Limanowa. Materiał do uszycia maseczek zakupiony został przez Urząd Gminy Limanowa, a Panie zajęły się resztą - czyli szyciem. Uszyte maseczki przekazane zostały do Urzędu Gminy, a Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut przekazał je Komendantowi Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP - Wojciechowi Świerczkowi.

Maseczki zostaną teraz przekazane strażakom z gminnych jednostek OSP.  Wszystko odbywać się będzie z zachowaniem zachowaniem wszelkich środków ostrożności oraz zasad higieny.

Chcemy w ten sposób ochronić tych, którzy poświęcają swoje zdrowie,  by pomagać osobom zagrożonym w tym trudnym okresie pandemii. Ze swojej strony składam podziękowanie dla wszystkich Pań z naszych gminnych Kół, które z wielkim zaangażowaniem włączyły się w tą akcję pomocy - mówi Wójt Gminy Limanowa Jak Skrzekut.

To kolejne działanie podjęte w ostatnim czasie by wspomóc mieszkańców gminy w trudnym czasie epidemii. Przed dwoma tygodniami Urząd Gminy Limanowa zakupił specjalistyczne maseczki dla limanowskiego szpitala, jako dodatkowe zabezpieczenie dla pacjentów i personelu medycznego.