A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Koronawirus - zajęcia w szkołach zawieszone do 24 maja, zmiana terminów egzaminów

26.04.2020
Do 24 maja przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w placówkach oświatowych. Nauka nadal odbywać się będzie na odległość. Znane są nowe terminy egzaminów.
 
Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.
 
Przypomnijmy, że w czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość. Za jej organizację odpowiada dyrektor szkoły  /podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem/.

Nowe terminy egzaminów:

Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.
Egzaminy pisemne maturalne rozpoczną się 8 czerwca.
Nie będzie w tym roku egzaminów maturalnych ustnych.
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie - od 22 czerwca do 9 lipca.


Liczba wyświetleń: 254
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30