A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Koronawirus - częściowe znoszenie ograniczeń, większa dostępność urzędów

24.04.2020
Zgodnie z poprawką do rządowego rozporządzenia dotyczącego częściowego znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem urzędy rozpoczęły wykonywanie większej ilości zadań związanych z obsługą obywateli. Odbywa się to przy zachowaniu wysokich wymogów sanitarnych.

W czasie trwania największych obostrzeń pracownicy Urzędu Gminy Limanowa starali się na bieżąco powadzić wszelkie sprawy związane z obsługą klientów. Sprawy urzędowe można było załatwić telefonicznie lub mailowo, natomiast w przypadkach pilnych interesanci obsługiwani byli bezpośrednio.

 
W Urzędzie Gminy Limanowa niezmiennie można załatwiać sprawy związane : 

- z  rejestracją stanu cywilnego m.in. w kwestii udzielania ślubów, ewidencją ludności i dowodami osobistymi

- z pomocą społeczną

- z świadczeniem usług komunalnych

Po rządowych poprawkach w urzędach w sposób bardziej dostępny załatwić można sprawy związane:

- ze sprawami z zakresu administracji architektoniczno-budowlanej, w tym dotyczące decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego wydawanych na podstawie umowy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym  

- z wydawaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, czy sprawami dotyczącymi sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych lub decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wydawanych na podstawie ustawy Prawo budowlane

- z udzielaniem zezwoleń na realizację inwestycji drogowej, a także wydawaniem decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej oraz decyzji z zakresu ochrony środowiska, w tym zezwalające na usunięcie drzew lub krzewów

- z działaniem urzędów pracy, w tym w przedmiocie wsparcia przedsiębiorców w związku z epidemią wywołaną zakażeniami wirusem SARS-CoV-2; wydawaniem praw jazdy, dowodów rejestracyjnych i innych dokumentów komunikacyjnych.
 
Stopniowa szersza dostępność urzędów ma związek z rozporządzeniem Rady Ministrów, wydanym dnia 19 kwietnia. Dotyczy ono ograniczeń, zakazów i nakazów związanych z epidemią koronawirusa.

Poniżej zdjęcia ze ślubu cywilnego udzielonego w Urzędzie Gminy Limanowa w czasie trwania epidemii.


Liczba wyświetleń: 381
2

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30