Zaostrzone warunki kwarantanny

25.03.2020
Prosimy mieszkańców o dostosowanie się do obiowiązujących przepisów przestrzegania zaostrzonych warunków kwarantanny.
przypominamy Państwu, że limitowana liczba pasażerów w autobusach i tramwajach, by zachować między nimi dystans. Zajmować należy co drugie miejsce siedzące w tramwaju czy autobusie.
Podstawowe zasady zaostrzonej kwarantanny to :

Wprowadzenie zakazu wszelkich zgromadzeń, spotkań i imprez.
Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą członkowie najbliższej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu.
Wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi: kiedy idziemy do pracy, sklepu, apteki, lekarza, czy wyprowadzamy psa. Spacerować razem będą mogły tylko dwie osoby, w odpowiedniej odległości 1,5 m.
Maseczki nadal nie są obowiązkowe w tej sytuacji. Niedopuszczalne jest  wychodzenie na plac zabaw z dziećmi, czy na bulwary na grilla ze znajomym.
Utrzymanie dotychczasowych ograniczeń, dotyczących m.in. galerii handlowych i miejsc rozrywki.
Wyjście z pomocą osobom starszym jest naturalnie uzasadnione.
Ograniczenie liczby osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych (msze, śluby, pogrzeby) do pięciu (nie licząc kapłanów i osób uczestniczących np. w pogrzebie jako pracownicy zakładów pogrzebowych)
Obostrzenia zostaną wprowadzone dziś i będą obowiązywać do 11 kwietnia 2020 r.

W przypadku złamania zakazów groziła będzie kara od mandatu po 5 tys. zł.
Oceny zgodności zachowania z nowymi zasadami dokonywać będzie policja.