Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zimowy krajobraz - międzypokoleniowe warsztaty w bibliotece w Męcinie

03.02.2020
Liczne grono najmłodszych wzięło udział w warsztatach zorganizowanych w Bibliotece Publicznej w Męcinie. Warsztaty pt.: ,,Zimowy krajobraz” prowadziła niezastąpiona artystka ludowa, męcinianka - Stanisława Oleksy.

Jako, że za oknem brak śniegu, a zimę mamy tylko w kalendarzu, dzieci postanowiły ,,ulepić” bałwana nie ze śniegu, a styropianu. Styropianowy bałwanek miał miotłę z bibuły, filcowy kapelusz na głowie i praktycznie różnił się od swojego śniegowego kuzyna. Na drewnianej podstawce, do której był przytwierdzony, rychło wyrosły również pierwsze przebiśniegi, zwiastunki wiosny. Styropianowe bałwanki zrobiły furorę wśród dzieci!


 
Z uwagi na fakt, że zajęcia miały miejsce w bibliotece, gdzie książka jest "główną bohaterką", nie mogło zabraknąć także prezentacji książkowych nowości dla dzieci, nie tylko o zimowej tematyce. Po warsztatach najmłodsi wyposażeni w bałwanki i bajkowe lektury, które wypożyczyli na dalsze dni ferii z uśmiechem wrócili do domów. Już teraz zapraszamy dzieci na kolejne spotkania.
W drugim tygodniu ferii w Męcinie czekają na Was aż dwa: na pierwszych wspólnie wykonamy białą różę dla Ojca Świętego, z racji iż rok 2020 jest poświęcony naszemu Wielkiemu Polakowi, a drugie spotkanie odbędzie się w piątek - wówczas podsumujemy ferie!
 
Biblioteka Publiczna w Męcinie

Liczba wyświetleń: 1211
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne