Karnawałowa fotobudka dla Marysi na balu karnawałowym w Pasierbcu

24.02.2020
Dnia 13 lutego, w przeddzień walentynek, w Szkole Podstawowej w Pasierbcu odbył się „Bal karnawałowy”. W tym dniu szkolna hala sportowa zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, księżniczek, elfów i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Dzieci w przepięknych strojach bawiły się w rytm tanecznej muzyki, pod czujnym okiem swoich wychowawców.

Podczas balu uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w wykonanej specjalnie na tę okazję fotobudce. Budkę fotograficzną wykonali członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami: Natalią Wątrobą, Agnieszką Matląg i Danutą Guzik. Fotografie wykonywała Karolina Dudek – uzdolniona absolwentka naszej szkoły. Do zdjęcia można było zapozować indywidualnie lub z przyjaciółmi.

Fotobudka okazała się świetnym pomysłem. Chętnych do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia było bardzo wielu. Całkowity dochód z akcji  został  przekazany na rzecz małej Marysi Miąsko chorej na rdzeniowy zanik mięśni.

W trakcie balu odbyło się także podsumowanie szkolnych konkursów zorganizowanych przez Samorząd Szkolny. Przedstawiciele samorządu ogłosili wyniki „Szkolnego konkursu plastycznego na najpiękniejszą walentynkę” oraz „Króla i Królową Walentynek”, czyli osoby, które otrzymały najwięcej walentynek za pomocą „szkolnej poczty”.

Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Po zabawie wszystkie dzieci udały się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Natalia Wątroba